Glamping Wielkopolska jest w stanie zapewnić ogromne możliwości tym wszystkim osobom, jakie chcą odpocząć w pięknym miejscu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest glamping. Czas to wyjaśnić.

Glamping oznacza luksusowe obozowanie. Słowo powstało z połączenia „glamour” i „camping”. Można przetłumaczyć to jako ośrodek kempingowy, który jest w stanie zapewnić wysoki standard zakwaterowania i udogodnienia. Ważna jest jednak przy tym możliwość utrzymania bliskiego kontaktu z naturą. Jaki glamping Wielkopolski faktycznie warto wybrać?

Korzyści płynące z glampingu – sauna i jacuzzi blisko natury

Jeżeli ktoś nie jest pewny co do możliwości skorzystania z glampingów, to powinien się na chwile zatrzymać. Po to, aby dowiedzieć się, jakie glamping oferuje możliwości. Wśród najważniejszych zalet można wymienić możliwość wyboru noclegu w miejscu, jakie dopasowane jest do indywidualnych preferencji. Do dyspozycji jest jurta, namioty przypominające swoim wyglądem indiańskie tipi, domki na drzewach oraz te budynki, które umiejscowione są w leśnej głuszy.

Nie można także zapomnieć o tym, że nocleg prawie na łonie natury nie wyklucza możliwości korzystania z różnych udogodnień. Do dyspozycji będzie luksusowy kemping, gdzie do wykorzystania są place zabaw, łazienki z wanną, klimatyczne domki z aneksem kuchennym, grill, sauna, jacuzzi i wiele innych.

Nie zabraknie też czasu na świeżym powietrzu. To dlatego wskazuje się że glamping z dziećmi jest jedną z najlepszych możliwości. Urokliwy zakątek będzie idealną propozycją do tego, aby zacieśnić więzi rodzinne.

Jaki glamping w Wielkopolsce można w takim razie wybrać?

Nocleg na jeziorze i nie tylko – glamping z dziećmi

Water Hideout, czyli Wodna Kryjówka, to jedna z najciekawszych propozycji, której nie można pomijać. Jest to bowiem pływający dom, który został umieszczony na wodzie. Oczywiście, „pływający” to taka przenośnia. Dom stoi w jednym miejscu, ale patrząc na niego z zewnątrz, można mieć takie wrażenie. Nowa Wieś Zbąska to miejscowość, gdzie to wyjątkowe miejsce, będące do dyspozycji cały rok, można znaleźć.

Tipi Nenufar to kolejne miejsce, jakie można znaleźć w Kościanie. W każdym tipi można liczyć na wygodny taras. Zdecydowanie jednak ciekawsze jest wnętrze takich namiotów. Są one skromne, ale sprzyjać to będzie odpoczynkowi w tym wyjątkowym miejscu. Tym bardziej, że naturę ma się tutaj na wyciągnięcie ręki. Sypialnia, salon i jadalnia to jedno pomieszczenie. Na terenie obiektu Tipi Nenufar znajduje się plac zabaw i sprzęt do grillowania. Jak więc widać, znaleźć tu można wiele rzeczy, dzięki czemu urlop okaże się strzałem w dziesiątkę.

Glamping Wielkopolska – gdzie można znaleźć dobry obiekt?

Freedolina Glamping Dormowo pozwoli poczuć sielski, leśny klimat. Żaden ogród nie jest w stanie zapewnić tego, co ten wyjątkowy ośrodek, gdzie można przyjechać nawet na sezon grzybowy. Znaleźć tu można nie tylko domki, ale również namioty. Dostępność w okresie letnim spada, ponieważ coraz większa ilość osób przekonuje się, że nocleg w takim miejscu to nie lada atrakcja dla każdego. W pobliskiej wiacie każda z grup, która przyjedzie tu na pobyt, ma udostępnioną osobną łazienkę z prysznicem. Z domków/namiotów ma się widok na wodę.

Offline Glapming znaleźć można w miejscowości Mieściska. Wypoczynek blisko natury możliwy jest właśnie dzięki takim wyjątkowym miejscom. Tutaj naprawdę można być offline. Przyroda sprawi, że żadna osoba nie będzie martwić się tym, czy wifi znajduje się na miejscu. Zamiast tego, będzie można zorganizować ognisko, udać się na rower, itd.

Glamping Kwiejcowka pomoże cieszyć się zwykłymi, ale jakże fajnymi rzeczami, m.in. śpiewem ptaków. W każdym namiocie do dyspozycji jest bardzo wygodne łóżko. We dwoje lub w ekipie maksymalnie 6 osób będzie można korzystać z jacuzzi. W okolicy znajduje się jezioro Piast, jakie zachęca do kąpieli w okresie letnim.

Glamping Wielkopolska – wypoczynek i relaks, czyli urlop w stylu slow

Taka forma wypoczynku przyczynia się do ochrony klimatu. Chodzi bowiem o to, że ma się do czynienia z obiektami, które na co dzień korzystają z ekologicznych rozwiązań. Z takich, których żaden hotel z wieloma gwiazdkami, nawet nie wykorzystuje. Wymienić można m.in. instalacje, jakie pozytywnie wpływają na obniżenie zużycia wody. Tutaj także starannie segreguje się śmieci, a także stosuje się w miarę możliwości energię odnawialną.

Glamping to doskonała propozycja dla tych wszystkich osób, jakie szukają dla siebie nowych możliwości wypoczynkowych. Warto postawić na ekskluzywny glamping, który przekonał już do siebie wiele osób.