Każdy chciałby przeżyć podróż swojego życia, jaka pozostawi w głowie piękne wspomnienia. Może być to wyjazd autostopem przez świat. Ciekawy i odważny sposób.

Autostopowicz w dzisiejszych czasach nie jest niczym nadzwyczajnym tak naprawdę. W głowach ukształtował się taki obraz młodego podróżnika, który oszczędza na czym tylko może. Głównie na transporcie. Jak się okazuje, na podróżowanie autostopem przez świat decydują się także osoby w średnim wieku, które nie potrzebują luksusów, aby móc przeżyć niesamowitą przygodę.

Autostop – co należy wiedzieć?

„Autostop, autostop! Wsiadaj, bracie, dalej, hop!” – pewnie wiele osób już nie raz i nie dwa słyszało słowa tej piosenki. Jest za nie odpowiedzialna niesamowita Karin Stanek. Autostopem dookoła świata podróżuje się losowa wybranymi pojazdami. Wbrew pozorom, wciąż nie brakuje chętnych na to, aby stanąć przy głównej drodze wystawiając kciuk w celu zatrzymania samochodu. Jest wiele takich odważnych osób, które przyznają, ze właśnie dzięki temu są w stanie zbierać najlepsze wspomnienia. Tym bardziej że jest to też okazja do tego, aby poznać niesamowitych ludzi na swojej trasie. Niektórzy mówią, ze boją się w ten sposób przemieszczać po Polsce, a co dopiero po kraju. Jednak coraz więcej osób decyduje się na to, aby móc zobaczyć w tren sposób świat.

Autostopem przez świat – ile krajów można zobaczyć?

Wystarczy zajrzeć do świata wirtualnego, aby przekonać się, że w ten sposób można zobaczyć tak naprawdę cały świat. Azja będzie na wyciągnięcie ręki! Wystarczy tylko dolecieć do Ameryki, aby móc autostopem zwiedzić różne zakątki Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Opcji jest naprawdę ogromna ilość. Każda z tych podróży musi zostać jednak starannie zaplanowana. O czym należy pamiętać?

Autostopem przez świat – plan na podróż i przygody

W pierwszej kolejności należy poznać dobrze kraje przez jakie chce się podróżować. Należy zapoznać się z takimi informacjami, m.in. jak przynależność do Unii Europejskiej. W szczególności, jeżeli ktoś chce mieć pewność, że łatwo zyska podłączenie do sieci telefonicznej. Podróż przez inne kraje wymaga znajomości informacji odnoszących się do operatorów i kosztów, jakie są z tym związane.

Należy także zaopatrzyć się w mapy. Nie tylko te, które można znaleźć online, ale także w wersji papierowej. Podwójna dawka wiedzy nigdy nie zaszkodzi, a pomoże to lepiej przygotować się do podróży.

Nie można także zapomnieć o tym, aby poznać każdy kraj pod względem kulturowym, m.in.po to, aby mieć pewność co do tego, że żaden zwyczaj nie zostanie złamany. Tak, aby nie okazało się, że podróż autostopem przez świat zakończy się w którymś np. aresztowaniem.

Bezpieczna podróż autostopem

No cóż, dużo się o tym mówi, więc niektórzy mają liczne obawy co do takich podróży. Poniekąd wynikają one z… amerykańskich filmów grozy, gdzie autostopowicze padają ofiarami groźnych kierowców.

Warto jednak podejść do tego na trzeźwo, ponieważ niebezpieczeństwa czyhają na człowieka wszędzie. Czy jednak ktoś siedzi w domu, ponieważ boi się wyjść na ulicę? Oczywiście, że nie. W ten sposób należy podejść do łapania autostopu na trasie.

Wystarczy poznać kilka zasad bezpieczeństwa. Jedna z nich mówi o tym, aby podróżować z kimś. W szczególności, jeżeli mowa jest o kobietach. Pod ręką można mieć gaz pieprzowy. Na wypadek gdyby komuś faktycznie groziło niebezpieczeństwo. Warto także na bieżąco informować swoich bliskich pozostających w domu o tym, do jakich samochodów się wsiada. Wystarczy tylko podać numer rejestracji, miejsce gdzie się wsiada i możliwość nawiązania kontaktu za jakiś czas. W ten sposób będzie można utrzymać kontakt z bliskimi, którzy w razie czego będą w stanie wszcząć odpowiedni alarm.

Gdzie pojechać autostopem?

Michał Pater to twórca kanału Autostopem Na Koniec Świata. To właśnie dzięki niemu można dowiedzieć się, że stopem można dojechać tak naprawdę wszędzie. Wrocław, Gdańsk na sam początek. Jak ktoś nabierze już wprawy, będzie mógł postawić na Ekwador, Kambodżę, Chiny lub inne państwa. Taka wyprawa to nie lada wyzwanie, ale przyniesie ona ogrom satysfakcji.

Warto na bieżąco obserwować kanał Michała Patera. Z przyjemnością będzie się do niego wracać, widząc takie relacje z podróży. Idea podróżowania w ten sposób jest naprawdę niesamowita. Dzięki temu Europa, Afryka, Ameryka Południowa, Północna i inne miejsca, znajdują się tak naprawdę dla każdego na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko zrobić pierwszy krok, a wszystko potem się jakoś ułoży.