W miejscowości Borsk możemy liczyć na hotel, który określany jest jako glamping. Na dodatek chodzi o glamping podniebny. Co można powiedzieć na temat atrakcji, jakie zostały przygotowane dla gości?

Glamping podniebny to unikatowe miejsce na Kaszubskiej Ziemi. Duże znaczenie mają czekające atrakcje, jak i położenie – z jednej strony otwarta przestrzeń trawiastego lądowiska, natomiast z drugiej lasy Wdzyńskiego Parku Krajobrazowego.

Glamping podniebny – obiekt w Borsku

Najlepiej zacząć od początku, czyli tego, skąd wzięło się określenie glamping. Dla niezorientowanych – chodzi o urokliwy kemping. Tak naprawdę już samo to doskonale określa ofertę, jaka czeka w obiekcie podniebny glamping.

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, dlaczego obiekt ten wzbudza duże zainteresowanie gości. Wydaje się jednak, że siłą obiektu nie są konkretne udogodnienia czy atrakcyjna lokalizacja. Po prostu chodzi o możliwość spędzania czasu w komfortowych warunkach. Liczy się całość.

Niemniej jednak dobrze mieć dokładne pojęcie o tym, czego się spodziewać. Jeśli chodzi o miejsca noclegowe, sytuacja przedstawia się następująco:

 • namiot,
 • namiot z sauną,
 • namiot z banią.

O szczegółach można powiedzieć wiele – dość powiedzieć, że na terenie glampingu znajduje się sypialnia z podwójnym łóżkiem i widokiem przez panoramiczne okno.

W przypadku wyposażenia bez wątpienia należy wymienić:

 • wysoki standard,
 • prywatną saunę/banię,
 • niepowtarzalny design,
 • klimatyzację,
 • prywatną łazienkę,
 • aneks kuchenny z lodówką
  Jak widać, na terenie obiektu znajduje się wiele udogodnień.

 

 

Podniebny glamping – hotel, udogodnienia, ale najpierw rezerwacja

Udogodnienia na terenie obiektu mogą rozbudzać wyobraźnię. Z drugiej wysoki standard jest równoznaczny, z tym że z decyzją o zakwaterowaniu nie można zwlekać zbyt długo. W innym przypadku podniebny glamping będzie musiał zostać odłożony w czasie.

Sama rejestracja jest niezwykle prosta, wszak na stronie działalności można znaleźć wyszukiwarkę pozwalającą na szybkie dokonanie rezerwacji. Wystarczy tylko wybrać datę zameldowania, datę wymeldowania oraz liczbę dorosłych i dzieci. W przypadku rezerwacji ważne jest też wcześniejsze poinformowanie obiektu podniebny glamping o planowanej godzinie przyjazdu.

Lokalizacja podniebnego glampingu – atrakcje miejscowości Borsk

Skupmy się teraz na tym, co dzięki podniebnemu glampingowi jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Można opowiadać o namiotach, prywatnej saunie czy widoku na ogród, ale to tylko początek. Zresztą już wspomniany ogród jest świetnym miejscem do tego, aby pomyśleć o grillowaniu. W odległości 23 km od obiektu znajduje się Kaszubski Park Etnograficzny. Trochę dalej, bo 40 km od obiektu jest Park Narodowy Bory Tucholskie. Odległość ważnych miejsc od obiektu nie jest mała, ale można sobie z tym poradzić (obiekt podniebny glamping oferuje wypożyczalnię rowerów).

Jesteś osobą, która lubi ciszę i spokój, jaką daje jezioro? Nie ma problemu, gdyż jest wiele większych i mniejszych jezior z Jeziorem Wdzyńskim określanym Morzem Kaszub. Do tego dochodzi pełna infrastruktura turystyczna – plaże, pomosty czy wypożyczalnia sprzętu wodnego. W okolicy panują doskonałe warunki do tego, aby spędzać czas w ciekawy sposób.

Do tego dochodzi też możliwość lotu paralotnią i wiatrakowcem z doświadczonym pilotem. Lokalizacja na uboczu wcale nie musi oznaczać wyłącznie ciszy i spokoju. Ponadto luźny styl wypoczynku może przybrać naprawdę różne formy.

To wszystko dodaje uroku, o którym trudno jest zapomnieć.

Restauracje i doskonale wyposażony sklep – zwolennicy każdej opcji znajdują coś dla siebie

Po atrakcjach może pojawić się zmęczenie i głód – to wręcz naturalne. Dlatego też bardzo ważne jest, że goście mają możliwość udania się do jednej z kilku restauracji na terenie miejscowości. Do tego dochodzi też możliwość dowozu posiłków czy świetnie wyposażony sklep.

Polecam to miejsce jako idealne na złapanie oddechu od miejskiego życia, ale trzeba też pamiętać, że z niektórych rzeczy nie trzeba rezygnować. podniebny glamping to niesamowite doświadczenie, ale w wypoczynku najważniejsze jest to, aby spędzać czas w komfortowych warunkach.

Podniebny glamping – jakość i bezpieczeństwo

Obiekt w Borsku jest odpowiedzią na różne oczekiwania. Zrobiono wiele, aby zadowolić najbardziej wymagających. Wystarczy powiedzieć, że dwa namioty zapewniają całkowicie prywatny dostęp do sauny, z kolei jeden gwarantuje dostęp do gorącej balii z jacuzzi. Poza tym centralnym punktem w każdym namiocie jest łazienka, która wydziela ścianami strefy użytkowe. Otoczenie także ma znaczenie – w okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania jazdy na rowerze.

W tym wszystkim nie zapomniano też o bezpieczeństwie. Po zakończeniu sprzątania pokoje są zabezpieczane do czasu przybycia gości. Ponadto są też choćby środki do dezynfekcji rąk (w miejscach zakwaterowania i częściach wspólnych).