Pola namiotowe na Mazurach dostępne są już od wielu lat. Jednak ich ranga zaczyna się podnosić. Bez trudu będzie można znaleźć ekskluzywne pole namiotowe na Mazurach, które okażą się idealnym miejscem na wypoczynek.

Pewnie każdy będzie w stanie przyznać, że w dawnych czasach odwiedził niejedno pole kempingowe, gdzie wypoczywał z rodzicami. Na środku rozbijało się namiot, obok ustawiało się auto. Teraz takich miejsc już nie ma, ale są inne. Do dyspozycji jest niejedno ekskluzywne pole namiotowe. Mazury to inaczej Kraina Tysiąca Jezior, gdzie można cieszyć się ciszą, spokojem oraz kontaktem z naturą.

Kemping na brzegu jeziora lub na wodzie – gdzie najlepiej biwakować?

Ośrodek Pajda Mazur to chyba jedno z najbardziej niezwykłych miejsc, jakie można znaleźć nad jeziorem Szeląg Wielki. Jest to obiekt, który jest w stanie zaoferować ekskluzywne domki drewniane wyposażone w liczne udogodnienia. Wjeżdżając na ten kemping na Mazurach można zauważyć, że część domków znajduje się na samej wodzie! Do dyspozycji są także nowoczesne apartamenty, miejsca dla kamperów i przyczep kempingowych oraz samo pole namiotowe. Jest to rozległy obszar, gdzie jest dokładnie 15,h. Każdy turysta ma bezpośrednio dostęp do jeziora. Na terenie Pajdy Mazur znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, a w okresie letnim animacje dla dzieci. Znajdzie się tu również zabezpieczone miejsce na ognisko. Rodzinna atmosfera sprzyja odpoczynkowi, dzięki czemu będzie można cieszyć się malowniczymi widokami.

Ekskluzywne pole namiotowe Mazury – Camping Dłużek

Jeżeli ktoś chciałby lepiej poznać mazurski klimat, to nie może pomijać tego miejsca. Warto odkryć Camping Dłużek, gdzie zgiełk wielkiego miasta pozostawia się daleko w tyle. Pole namiotowe położone jest przy jeziorze Dłużek. Z trzech stron (prawie z czterech) otoczony jest on wysokim lasem, gdzie można cieszyć się prawdziwą ciszą i spokojem. Ośrodek może oferować noclegi nie tylko osobom dorosłym, ale także rodzinom z małymi dziećmi. Do dyspozycji gości jest plaża, dobre zaplecze sanitarne, plac zabaw dla dzieci. Na terenie Wielkich Jezior Mazurskich można właśnie znaleźć tak czyste i piękne miejsca, gdzie nie będzie trzeba szukać długo spokojnego kącika dla dzieci. Znajduje się on bowiem na każdym kroku. Pole namiotowe jest doskonale przygotowane do podłączenia do prądu przez każdego turystę.

Pole namiotowe „Zielona Binduga” – sprawdź co oferuje

Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że starczy dla niego miejsca do rozbicia namiotu, to „Zielona Binduga” będzie takim odpowiednim miejscem. Dzięki temu będzie można liczyć na wypoczynek na łonie natury. Wystarczy udać się nad Jezioro Nidzkie, aby znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce na relaks z rodziną. Znajduje się tu mały pomost, gdzie łodzie nie mogą jednak cumować. W pobliżu znaleźć można również szlak rowerowy, który chętnie wykorzystywany jest w okresie letnim. Aby znaleźć „Zieloną Bindugę” należy także kierować się na Ruciane-Nida. Warto wybrać to miejsce, aby móc tu biwakować z bliskimi, którzy będą mogli spokojnie posiedzieć nad samym brzegiem jeziora.

„Żelazny Most” – kemping na Mazurach

 Pole namiotowe i Apartamenty Żelazny Most to kolejne miejsce, które warto sprawdzić, jeżeli ktoś w trakcie wypoczynku chce liczyć na wysoki komfort. Z dala od miejskiego zgiełku, wśród zielonych lasów i nad jeziorem, można znaleźć pole namiotowe, ale także pokoje gościnne. Właściwie to oferowane są tu apartamenty. To naprawdę ekskluzywne pole namiotowe. Mazury w tym wydaniu spodobają się tak naprawdę każdej osobie. Na terenie obiektu można przebywać z własnymi zwierzętami. Goście mogą korzystać z parkingu. Do dyspozycji są kajaki, dostęp do internetu, Można tu swobodnie rozpalić ognisko, ale także grillować. Do wykorzystania jest tutaj również sauna.

 

Nie tylko ekskluzywne pole namiotowe – Mazury i tutejsze atrakcje

Wykorzystując tutejsze pola namiotowe, nie można zapomnieć o tym, że jest tu ogrom atrakcji, jakie należy zobaczyć. Wśród nich można wymienić:

  • punkt widokowy niedaleko miejscowości Kwik,
  • klif w Szerokim Ostrowiu,
  • twierdza Boyen,
  • Wilczy Szaniec,
  • spływy kajakowe po rzece Krutynia,
  • ferma jeleniowatych w Kosewie Górnym.

Caravaning, przyczepy kempingowe i pola namiotowe z roku na rok zyskują na wartości. Dzięki temu można znaleźć kameralne pola namiotowe, domki kempingowe, gdzie można cieszyć się prawdziwym relaksem i komfortem. Warto poznać ranking tych miejsc, aby wybrać te najkorzystniejsze, gdzie będzie można wybrać się z bliskimi już na najbliższe wakacje.